Spúšťame SocialProof.sk pre verejnosť!

2 minút čítania     Publikované: 18 December 2019

Dnes je pre nás veľký deň, nakoľko oficiálne spúšťame SocialProof.sk nie len pre testerov, ale aj pre celú verejnosť. Od dnes sa môžete zaregistrovať na stránke a pridať web notifikácie aj na váš web alebo eshop a vďaka tomu zdvihnúť konverzný pomer.

Čo je SocialProof.sk?

SocialProof.sk je bezplatný marketingový nástroj, vďaka ktorému si môžete na pár klikov nasadiť web notifikácie na váš web. Tie vam môžu pomôcť zdvihnúť konverzný pomer, nakoľko sa nimi riadi veľké množstvo návštevníkov stránok. Príkladom môžu byť veľké e-shopy, ktoré tieto notifikácie používajú, nie len u nás (napr. Alza), ale tiež aj v zahraničí. 

Vybrať si môžete z viac ako 24 pedpripravených šablón, ktoré si môžete upraviť podľa svojich predstáv. 

Ukážka niektorých notifikácií

Ukážka notifikácii SocialProof.sk

Ako to celé funguje? 

Princíp je veľmi jednoduchý. Po zaregistrovaní na stránke sa dostanete do dashboardu svojhu účtu, kde máte možnosť pridať web, na ktorom chcete notifikácie zobrazovať. Po pridaní domény webu získate špeciálny PIXEL kód (podobný ako má Google Analytics alebo Facebook Pixel) a ten vložíte do hlavičky vášho webu (medzi <head> a </head>). Po nasadení uvidíte v profile tlačidlo Skontrolovať PIXEL kód, čo vám napovie, či ste kód správne nasadili a web je pripravený na zobrazovanie notifikácií.

V druhom kroku stačí vytvoriť notifikáciu z predpripravených šablón (napr. na zobrazenie kupónu s odpočítavadlom), upraviť grafický vzhľad notifikácie podľa svojich predstáv, nastaviť spúšťače (za akých podmienok sa má notifikácia spustiť) a následne stačí Aktivovať notifikáciu.

Od tohto momentu sa pre všetkých návštevníkov vášho webu začne zobrazovať táto notifikácia (na podstránkach, ktoré ste si špecifikovali, alebo kľudne aj na celom webe). 

Je nástroj platený? 

Aktuálne je celý nástroj bezplatný a k dispozícii sú tiež všetky funkcie. Pre rok 2020 neplánujeme zaviesť žiadne platené tarify. 

 

Pevne verím, že nástroj vyskúšate a budem veľmi rád, ak mi poskytnete spätnú väzbu, čo vám v nástroji chýba alebo čo sa vám naopak páči. Kľudne mi to môžete poslať na email: info@socialproof.sk :-)

Tomáš Novák - prevádzkovateľ nástroja

Naposledy upravené: 18 December 2019

 Späť na blogové články